Rozhovor - Viggo Mortensen:)

5. dubna 2007 v 13:40 | Arwen |  Herci
Co vás jako herce zaujalo na Aragornovi?
Je to jeho vnitřní boj a mnoho jeho vrstev. Zná mnohá tajemství a spoustu věcí, o kterých ví jen několik dalších, jako je Gandalf, Galadriel nebo Elrond. To ho zatěžuje.

Odkud pochází tato tajemství?
Když byl jeho otec, dědic trůnu Gondoru, zabit Sauronovými skřety, jeho matka ho jako dítě přivedla do Roklinky. Vyrostl tam a až za víc než 20 let mu řekli, že je dědicem Gondorského trůnu. Také mu řekli, že když se Sauron dozví, že dědic Gondoru žije, udělá všechno proto, aby ho zabil. Takže když Aragorn opustil Roklinku, užíval přestrojení, falešná jména a cizí nářečí. Musel se naučit se skrývat a naučil se to opravdu dobře.

Co je pro Aragorna největší výzvou?
Nejvíc se snaží být sám sebou, nestydět se za svůj strach a pochyby. Tato snaha se mi líbí. Rád bych, alespoň malou částí, dosáhl takovéhoto stavu. Myslím, že je v tomto směru velmi dobrý.

Dosáhne toho Aragorn ve třetím filmu ve vztahu s Gandalfem?
Ano. Gandalf pro něj byl před začátkem příběhu Pána prstenů přítelem a mentorem. Ale ve třetím filmu udělá Aragorn ten krok, který musíme udělat všichni: osamostatní se. Z žáka se stane sám sebou.

Jak vnímáš vztah mezi Aragornem a Arwen?
Věc, která podle mě vyniká je, že oba cítí svoje spojení jako mnohem významnější a trvalejší než by mohla kdy být jejich samostatná existence. Navzájem si leží v hlavě. Už dlouho ví, že mají větší sílu společně než každý zvlášť.

Znakem filmové trilogie jsou spektakulární dekorace. Na co se mohou těšit fanoušci v Návratu Krále?
Opravdu okázalá stavba bude Minas Tirith. Stejně působivá jako Roklinka, Edoras, nebo Lothlorien. Myslím, že Helmův Žleb zapůsobil svou temnou stránkou, Minas Tirith je jeho přesný opak. Je to místo s bohatou tradicí a historií a nádhernou vizuální stránkou.

Jedním z Aragornových nejtěžších úkolů bude požádat o pomoc armádu mrtvých. Co jsou zač tito válečníci?
Dávno, za vlády gondorského krále Isildura, mu tito vojáci přísahali věrnost. Ale Sauron je uplatil a oni zradili Isildura a spojenectví lidí a elfů. Za trest byli odsouzeni k životu duchů až do chvíle, kdy budou přivoláni dědicem Isildura, aby bojovali za Gondor. Jen potom budou moci řádně zemřít a odejít.

Jaké bylo točit scény na Stezkách Mrtvých?
Točili jsme na velmi zvláštnym místě na Severním ostrově Nového Zélandu, které mi trochu připomínalo Badlands v Jižní Dakotě. Bylo velmi odpudivé, s tajuplnými skalními útvary, kde opravdu nic nemůže růst. Není to jako když nás postaví před modré pozadí a to pak nahradí scenérií, my jsme tam skutečně byli.

Ví se, že bitevní scény v Návratu Krále jsou neobvyklé. Jaké je tajemství jejich převodu na plátno?
Myslím, že Helmův Žleb, který byl ústředním motivem druhého filmu, bude ve třetím dílu překonán. Peter Jackson má prostě hrozně rád bojové sekvence, čím větší počet bojovníků, tím lepší. Je trochu dětinský. Má doma tisíce miniatur vojáků a válečných strojů. Velké bitevní sekvence fungují, protože se dokázal oprostit od citů, které hýbou bitvou, a dokázal zachytit individuální úsilí, utrpení a úspěchy, které jsou vzhledem k obří bitvě opravdu maličké.

Co pro vás bylo nejpříjemnějším překvapením při natáčení posledního filmu?
Byla to Éowyn a Miranda Otto, která se k ní opravdu hodně upnula. Když jsem viděl, jak se věnovala přípravě na svoje bojové scény ve třetím filmu, byl jsem opravdu potěšen. A to protože musíme vzít v úvahu, že Rohanský lid musel s ženami dlouho počítat při obraně svojí země. Miranda odvedla skvělou práci. Byla úžasná a já doufám, že lidé tím budou ohromeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama