Hobbit

Kreslený Hobbit z roku 1977 (po anglicky)

1. března 2008 v 11:32 | Arwen
Hladala som na nete nieco zaujimave a natrafila som na zopar videí, teda na kresleného Hobbita z roku 1977. Je po anglicky, ale to nevadi :D

Prvá časť:

Druhá časť:

Tretia časť:

Štvrtá časť:

Piata časť:

Šiesta časť:

Siedma časť:

Ôsma časť:
Tak, ako sa vám páčilo? =)

Obsadenie v Hobbitovi

5. února 2008 v 15:57 | Arwen
Na webe som nasla clanok o tom, kto by mal koho hrat v Hobbitovi. Este to neni iste, musia byt nejake konkurzy a podla toho sa vyberu ti spravny herci.

Gandalf - Ian McKellen
Elrond - Hugo Weaving
Glum - Andy Serkis - kto iny? :)
Je mozne, ze sa vo filme ukazu aj Arwen alebo Galadriel, sice v knihe spomenute neboli...

Thorin - Ron Perlman


Bard - rozhoduje sa medzi týmito hercami:

Clive Owen

Gerard Butler

Hugh Jackman

Jim Caviezel

Daniel Day-Lewis
Smaug by mal vyzerat nejak takto:


Trpaslíci - pravdepodobne všetkých okrem Thorina strvárni jeden herec a to Stephen Fry


Thranduil (Legolasov otec) - rozhoduje sa medzi týmito hercami:

Jason Isaac

Joaquin Phoenix

Johnny Depp

Ralph Fiennes
Dost ma prekvapil ten Johny Depp :D
Beorn - Ak tato postava ostane vo filme a nebude to ako s Tomom Bombadilom v LOTR, tak by mal tuto rolu hrat Brian Blessed
Bilbo - je možné, že Bilba opäť bude hrať Ian Holm, ale uvažuje sa aj nad týmito hercami:

Martin Freeman

Colin Firth

Shia Lebouef
Tak čo, ste spokojni? :)

Hobit bude !

19. prosince 2007 v 9:08 | Arwen
No a je to tady, čekání (tedy jeho podstatná část) je u konce. Přichází doba spekulací, tajemných informátorů a jejich reportů, rozmazaných fotografií, dohadů a odhalení. Ano, film Hobit bude!

Společnost MGM se dohodla s New Line Cinema a vyřešila vleklý spor o práva na zfilmování díla jako takového a práva distribuční. Obě firmy budou film financovat a distribuovat společně, New Line v Severní Americe, MGM pak celosvětově. Ale mnohem důležitější jsou první jména a termíny.

Výkonnými producenty filmu se stávají Peter Jackson a Fran Walsh, tedy stará známá dvojka z Pána prstenů. Díky těmto jménům v produkci by se mělo podařit dostat na všechny důležité posty ty správné osoby, tedy jinak řečeno profíky se zkušenostmi již z předchozí trilogie. Ovšem žádná jména zatím nepadla. A to ani u režiséra či herců v zásadních rolích.

Přípravné práce na filmech… ano, Hobit bude rozdělen na dvě části, mají začít hned jak to jen bude možné. Filmování obou dílů proběhne najednou a začne v roce 2009, první díl by měl jít na plátna v roce 2010 a druhý pak v roce 2011.

Začínají panovat drobné obavy, zda "dva filmy" a termíny jako "pokračování" neznamenají, že nepůjde o rozdělení knihy Hobit jako takové na dvě části, ale spíše jednoho "Hobita" a následně druhý film jakožto spojnici mezi Hobitem a Pánem prstenů. Vidíte, spekulace jsou tu! :o)

Kompletní tisková zpráva v angličtině na oficiálním (byť tak nevypadá) blogu filmu. Tato tiskovka vyšla i na stránkách MGM, takže to nevypadá na kachnu :o)

ZDROJ: www.jcsoft.cz
 
 

Reklama